4 Haziran 2017 Pazar

Çok Canım Sıkılıyor, Güneş Toplayalım İstersen
Merhaba Sevgili Takipçi Aday Adayım! Ne garip zaman ve ayrılık bazı ilişkileri giderek güçlendirirken bazı ilişkileri yok ediyor. Ne dersin benim seninle olan ilişkim giderek güçlenenlerden mi yoksa giderek yok olanlardan mı? Ben güçlenenlerden derim çünkü ne zaman gelirsem geleyim sen dinlemeyi severmişsin gibi geliyor. 
Aslında hiçbirimizin tam anlamıyla değişmediği ama aynı zamanda örselendiği, bilendiği daha çok kendini bulduğu bir şeyler yaşıyoruz. Yaşadıklarımız kimini daha ‘iyi’ yaparken kimini daha ‘kötü’ yapıyor. Bir şekilde büyüyoruz ya da büyütülüyoruz. Ne garip, insan yavrusunun ne kadar büyürse büyüsün hala ‘büyümeye’ devam etmesi, bunun yıllarca sürmesi ne garip. Hayvanların öyle mi büyümeleri bir yerde duruyor ve daha sonra tekrardan ibaret oluyor yaşamları...
Tüm bunları düşününce ve gerçek öze inince nihayetinde doğal olmaktan başka çaresi kalmıyor insanın. Yaşadıklarını ve bilimum yaşayacaklarını tahmin ederken insan yeniden en başına dönüyor. Kelimenin tam anlamıyla tur bindirmiş sayılıyor kendine. Doğal olmaktan, kendi olmaktan başka çaresi kalmıyor. Çünkü doğada sevgi ve emeğin haricinde hiçbir gücün yaptırımı yok. Bazen hayvanları seyrediyor musun? Seyredince anlayacaksın ne demek istediğimi. 
Nitekim bazı yaz gecelerinde olur ya hava çok eser, sen üşümeyi özlemişsindir camı kapıyı açar, hırkanı üzerine geçirir sonrada beklersin üşümeyi ve yine benzer ki duygusal hayatımızda olan her şey bundan ibaret. bir zaman sevmeyi özler insan, bir zaman üşümeyi. Bir zaman kalmak ister, bir zaman gitmeyi. Birileri beni duysun ama aynı zamanda sözler sadece duyabilene özel olsun istersin. Vakit geldiğinde düşünürsün hayatımda kim bunları anlayabilir, kim biriktirdiklerimi sırtlayabilir? 
İşte o zaman devreye zaman ve ayrılıklarında ayıramadığı ilişkilerin gelir aklına. Hayatında tam anlamıyla olmasa da var olmasının bile seni güçlendirdiği insanlar... Bazı zamanlar sadece bunları düşünür basit yaşarım mesela. Hayatımın şu evresini tam anlamıyla güneş toplayarak geçiriyorum. Güzel kitap, güzel insan, güzel şiir, güzel an, güzel olan hoşuma giden her şeyi biriktiriyorum. Ve çevreme elimden geldiğince güneş toplatıyorum. Kim bilir belkide seninde sadece güneşe bakmaya ihtiyacın vardır... 
Bir daha ki yazıya kadar güneş toplamaya devam et! Sağlıcakla günebakan! 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

söyleyeceklerin benim için çok önemli, unutma!